Uroczystości 15-lecia Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego im. św. Edyty Stein

15 lecie

15-lecie działalności PGS im. św. Edyty Stein stały się wspaniała okazją do dziękczynienia Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej Wspomożycielki Wiernych, za szkolnictwo w naszym mieście.
Dziękowali więc przedstawiciele Gimnazjum Salezjańskiego, ale także szkół salezjańskich z prowincji św. Jana Bosko, Sióstr Salezjanek, Szkół Katolickich Wrocławia i Publicznych Szkół Podstawowych zaprzyjaźnionych z naszą szkołą.
Wśród 15 dyrektorów , dziesięciu przyszło z przedstawicielami młodzieży i sztandarami.
Poczty sztandarowe uczestniczyły w licznie 10.

Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, wraz z Ks. Inspektorem Alfredą Leją. Ks. Arcybiskup wygłosił także Słowo Boże.
W koncelebrze brali udział licznie zgromadzeni salezjanie z całej prowincji zaangażowani w szkolnictwo w duchu ks. Bosko. Po zakończonej liturgii ks. Dyrektor Gimnazjum Jan Gondro witał wszystkich, nawiązując do szkolnictwa salezjańskiego i katolickiego , nakreślił też charakter i mówił o duchu Gimnazjum.
Głos zabrali ks. Inspektor Alfred Leja, Pan Prof. Jan Miodek, ks. Dr Marek Dziewiecki oraz ks. Dyr. Jerzy Babiak.
Gratulacyjne listy na ręce dyrektora gimnazjum nadesłali :Pani Kurator Dolnośląska Beata Pawłowicz, Pani Wiceprezydent Miasta Wrocławia Anna Szarycz, Rektor WSD Towarzystwa Salezjańskiego z Krakowa ks. Dariusz Kozłowski.
Uczestniczyli w uroczystościach także BWS oraz Rodzice i parafianie św. Michała Archanioła.
Bohaterami dnia byli uczniowie gimnazjum, to oni przygotowalni pięknie liturgię, całą oprawę liturgiczną, śpiewy.
Ważnym momentem było przedstawienie wyreżyserowane przez Panią Izabelę Wąsik-Sytę, według Antonine de Saint-Exupery „Mały Książe”.
Gra naszych utalentowanych aktorów , przy wielkich możliwościach śpiewów w tym solowych, przeszła wszelkie oczekiwania.
Przedstawienie stało się wielkim wydarzeniem w szkolnych środowiskach Wrocławia. Podczas, gdy goście spotkali się na wspólnej agapie, młodzież świętowała na boisku szkolnym.
Około godz. 14.00 rozpoczął się turniej piłki nożnej o puchar dyrektora szkoły ks. Jana Gondro.
Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy III A PGS im. św. Edyty Stein, ich uroczysta dekoracja odbyła się około godz. 17.00.
W tym czasie ks. Dr Marek Dziewiecki w auli ks. Bosko wygłosił referat na temat „Jak kochać dzieci trudne.”

Program uroczystości i powitanie gości [plik *.pdf]