Galeria

FaceBookYoutube

Niezapomniane chwile

Miesiąc sierpień w polskiej rzeczywistości kojarzy się chyba wszystkim z licznymi pielgrzymkami podążających z najbardziej odległych zakątków naszej Ojczyzny na Jasną Górę do tronu Najświętszej Maryi Panny. Również grupa ochotników z Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego im. Św. Edyty Stein we Wrocławiu postanowiła w czwartek 8 sierpnia wyruszyć do Częstochowy na rowerach do Matki Bożej. Spotkaliśmy się o godzinie 8.00 w Kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła na Eucharystii, której przewodniczył nasz Ks. Dyrektor Jan Gondro. Posileni Eucharystycznym Chlebem po krótkich pożegnaniach, pamiątkowych zdjęciach z radością na twarzach i sercu ruszyliśmy na pielgrzymi szlak.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Jeszcze w wakacyjnej atmosferze wszystkich serdecznie pozdrawiam.
Rok szkolny 2013/2014 rozpocznie się mszą świętą w kościele św. Michała Archanioła 02.09.2013 r. o godz. 10:00.

ks. Jan Gondro

Nasze prace - "Tydzień z językiem niemieckim"

Chętnych, którzy chcieliby zobaczyć efekty pracy naszej młodzieży w ramach projektu „Tydzień z językiem niemieckim”, zapraszamy do odwiedzenia strony www.skrippy.com

Magiczny wieczór w Domu Edyty Stein i naukowy na Uniwersytecie Wrocławskim

35W roku szkolnym 2012/2013 nasze gimnazjum zostało zaproszone do udziału w warsztatach „Stosunki polsko-niemieckie w literaturze i kulturze po 1945”, które odbywały się na Uniwersytecie Wrocławskim. W ramach zajęć miałam przedstawić, w jaki sposób uczymy młodzież języka niemieckiego w naszej szkole.

Wiedziałam, iż sam wykład nie odda w pełni ani charakteru naszej szkoły, ani wielu aspektów nauczania niemieckiego, wtedy zadałam sobie pytanie, co najlepiej oddaje ducha naszej szkoły? Oczywiście współpraca na płaszczyźnie nauczyciel-uczeń, ale też obcowanie ze świętymi. W dosłownym znaczeniu. Przedstawienie historii życia Edyty Stein, naszej patronki, wydawało się więc najbardziej odpowiednią formą przekazu, ale też i wyzwaniem.

Czytaj więcej...

Warsztaty z języka niemieckiego w naszym gimnazjum

01W dniach 10.06–14.06 2013 w naszym Gimnazjum odbyły się warsztaty językowe z języka niemieckiego, prowadzone przez studentki Uniwersytetu Wiedeńskiego: Sladjanę Glukahovic i Silvię Dietrich, we współpracy z Instytutem Austriackim. W zajęciach uczestniczyło 20 uczniów z wszystkich klas naszej szkoły.

Na początku podzieliliśmy się na dwie grupy: część postanowiła pisać artykuły do przygotowywanej przez nas gazetki niemieckojęzycznej, natomiast kilka osób postanowiło zrealizować nowoczesną interpretację „Romea i Julii” Williama Shakespeare’a, oczywiście po niemiecku. Obie grupy pracowały przez cały tydzień, a rezultaty naszej pracy zaprezentowaliśmy w piątek, w ostatni dzień zajęć.

Czytaj więcej...