Galeria

FaceBookYoutube

Wielkanoc 2016

Drodzy Rodzice, Ukochani Uczniowie
Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego im. św. Edyty Stein we Wrocławiu

eastercrossOto dziś cały świat obiega wiadomość: Chrystus żyje! Zmartwychwstał! Odtąd żył będzie na wieki – nieśmiertelny Bóg, Pan niezmierzonej chwały, Ten, który pokonał śmierć i szatana.

Oto, dla całego rodzaju ludzkiego, powód do otarcia łez, do napełnienia się nadzieją i otuchą!

Oto powód do radości!

Takie jest przykazanie naszej wiary: być chrześcijaninem to być radosnym człowiekiem. Jezus zmartwychwstał! To tak wiele odmienia w życiu każdego z nas. A powiem nawet więcej – to odmienia wszystko. I już bez cienia trwogi czy smutku możemy się cieszyć z tego, że nasze istnienie nie obróci się nigdy w nicość! Nasze życie nigdy się nie skończy! Nasza radość może trwać wiecznie! Nasz Zmartwychwstały Pan to gwarantuje, Jego powstanie z grobu jest zapowiedzią naszego powstania! I nie musimy czekać na śmierć, aby tej radości doznać. Nie musimy wcale przechodzić przez tę bramę do zaświatów, bowiem już teraz Jezus pomaga nam prowadzić życie w tej wielkiej, niegasnącej radości. Tak, już – tu na ziemi.

Oto bowiem Jego zmartwychwstanie przynosi nam już teraz nowe życie, życie pełne radości. Nie musimy czekać, aby go otrzymać. Już je mamy. Poprzez sakrament chrztu świętego Bóg uczynił nas nieśmiertelnymi. To życie jest w nas podtrzymywane poprzez święte znaki – sakramenty. Te sakramenty to są Jego ręce wyciągnięte w naszą stronę. Przynoszą nam one łaskę. Uradujmy się nimi, cieszmy się z tego daru.

Życzę Wam, Drodzy Rodzice i Uczniowie, aby to prawdziwe, Chrystusowe życie w nas tkwiło i rozwijało się.
Nie marnujmy daru Boga, ale karmmy się modlitwą, poznawaniem naszej wiary, dobrymi uczynkami pełnymi ofiarności i miłości. Nie ma znaczenia, co obecnie dzieje się w naszym życiu. Nie ma znaczenia, czy świat powie o nas – ludzie wielkiego sukcesu, czy – oto całkowicie przegrani. My już jesteśmy zwycięzcami, ponieważ otrzymaliśmy życie od Zmartwychwstałego Pana; ponieważ razem z Nim możemy powstać z martwych i żyć wiecznie.

Kto umiłował Boga z całego serca, z całej myśli, ze wszystkich sił swoich i uwierzył w Chrystusowe zmartwychwstanie, dla tego nie ma ani śmierci, ani smutku, ani żadnego utrapienia. Radość, której od nas żąda nasza wiara, jest taką właśnie radością. Nie jest ona radością opartą na zdrowiu, sytości i powodzeniu w życiu, ale jest przede wszystkim radością opartą na miłości, na zjednoczeniu się ludzkiego serca z Bogiem, na wierze w Zmartwychwstałego.

Życzę całej rodzinie szkolnej naszego gimnazjum wielu sytuacji, w których dostąpicie mocy Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech Jezus ożywia w Was to, co umarło, niech przywróci do życia Wasze miłości, przyjaźnie, niech rozbudzi i umocni Wasze nadzieje i pomoże ziścić się waszym planom. Niech nade wszystko obdarzy Was już tu na ziemi wielką radością.

Z darem modlitwy

podpis dyra maly
ks. Jan Gondro
dyrektor szkoły

Udostępnij