Galeria

FaceBookYoutube

Rodzinny Kongres Byłych Wychowanków Salezjańskich we Wrocławiu

bws 2016Niedziela 22 maja była dla Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego dniem wyjątkowym. Na mszy świętej o godzinie 12:30 zgromadzili się absolwenci oraz obecni uczniowie szkoły. Dodać trzeba, że nie sami. Wielu z nich przyprowadziło swoje rodziny. Tak więc, w ławach kościoła zasiedli również mężowie i dzieci Byłych Wychowanków Salezjańskich, jak i rodzice, dziadkowie i rodzeństwo uczniów. Wielu absolwentów zasiliło szeregi scholi szkolnej, która uświetniała liturgię tego dnia. Młodzież czytała, śpiewała i niosła dary. Po zakończonej mszy świętej, ksiądz Dyrektor Jan Gondro poświęcił nowo założoną Różę Różańcową oraz Pluton Różańcowy, składające się z uczniów i absolwentów. Ich członkowie zobowiązali się odmawiać wyznaczone tajemnice przez dwadzieścia kolejnych miesięcy. W modlitwie będą prosili o wskazanie im ich powołania.

W drugiej części spotkania został przeprowadzony krótki szkolny apel „jak za dawnych lat”. Prowadzili go byli wychowankowie. Podziękowali między innymi za wychowanie salezjańskie, które otrzymali w gimnazjum. Nawiązali również do rocznicy Chrztu Polski, wyrażając wdzięczność za to, że jesteśmy narodem chrześcijańskim.

Po części duchowej, przyszedł czas na rozrywkę – czyli festyn na boisku szkolnym oraz możliwość skorzystania z kawiarenki w jednej z sal lekcyjnych. Obecni uczniowie przygotowali ciasta. Absolwenci mogli nacieszyć się swoim (i ich dawnych nauczycieli) towarzystwem, popijając kawę oraz delektując się pysznymi wypiekami. Wielu z nich skusiło się na bigos i kiełbaski serwowane na dworze. Nie zabrakło również ruchu. Można było potańczyć albo… pograć w koszykówkę.

Niejednemu byłemu wychowankowi zakręciła się pewnie łezka w oku na wspomnienie szkolnych lat. Dobrze, że mieli okazję się spotkać i powspominać. Cieszy fakt, że chcą wracać i, że czują się częścią większej całości, jaką jest Rodzina Salezjańska.

Udostępnij