Galeria

FaceBookYoutube

Drodzy Rodzice i Uczniowie Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego im. św. Edyty Stein we Wrocławiu

„Nazwano Go imieniem:
Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju”.
/Iz 9,5/

BozeNarodzenie2016Słowa te, które zapowiadały, kim będzie oczekiwany przez Żydów Mesjasz, napisał Izajasz w bardzo niespokojnych dla mieszkańców Jerozolimy czasach. Powszechnie szukano jakiegoś pocieszenia, a prorok zapowiedział, że przyjdzie ono wraz z panowaniem nowo narodzonego „Dziecięcia”, na którego barkach „spoczęła władza”. /Iz.9,5/

Podobnie jak Izraelici, tak i my dzisiaj z różnych powodów odczuwamy niepokój, martwimy się licznymi sprawami, które przeżywa ludzkość. Lęk i brak poczucia bezpieczeństwa są dziś powszechne. Czasami mamy wrażenie, że niektóre problemy nigdy nie zostaną rozwiązane. I oto dzisiaj, przeżywając Święta Bożego Narodzenia, chcemy przypomnieć sobie, że to Jezus jest „Emmanuelem, Bogiem z nami.”

Wprawdzie przychodzi jako bezradne Dziecię, ale życzę Wam, byście nie zawahali się złożyć w nim naszą głęboką wiarę. W Nim Bóg realizuje najbardziej nietypową historię. Życzę, byśmy uwierzyli w to, co usłyszała Maryia od anioła: „Dla Boga/.../nie ma nic niemożliwego”. /Łk1,37/

Życzę Wam, by Przedziwny Doradca nauczył nas, jak mamy żyć, by Mocny Bóg dał nam siłę do dobrego życia, by Odwieczny Kapłan kroczył z nami i umacniał nas na naszych trudnych drogach, by Książę Pokoju, otoczył nas swoją dobrocią, miłością i miłosierdziem, gdy przychodzi nam zmagać się z próbami i wyzwaniami życia na tym świecie.

I modlę się, by realizacja tych życzeń spotkała się u Wszystkich, którzy stanowią chlubną społeczność naszego gimnazjum, z pełnym miłości zaproszeniem Chrystusa do naszego życia.

I w takim duchu z całego serca życzę Wam błogosławionych i radosnych Świąt.

Niech Bóg błogosławi Wam i Waszym bliskim.

ks. Jan Gondro
dyrektor szkoły

Udostępnij